העולם שלי

אני נהנית מכל דבר שאני מוצאת בו נקודת הסתכלות חדשה, זה יכול להיות ספר, שיר, תוכנית ראליטי או משפט של ילד.
אני נהנית, בעיקר, לראות דוגמאות חיות לכל התיאוריות שלמדתי או נחשפתי אליהם. אוהבת לראות, לשלב וליצור נקודות מבט חדשות מקדמות.

רבות בזכות דר' דוד גורביץ, שלימד אותי בלימודי התואר הראשון בתקשורת, ובדרכו הייחודית העביר את תאוריות הפילוסופיים הגדולים של ההיסטוריה (מאפלטון ועד הפוסטמודרניזם) דרך דוגמאות ואומנות מאוד עכשוויות. דבר שסייע לראות איך הכל מלווה אותנו בחיי היום יום.


אני אוהבת את החיבור לפרקטי, ליום יום, לעצמנו, שלא נשאר על דפי ספר או תאוריה כמשפט השראה מאחורי זכוכית של חלון ראווה.


לכן אני מרבה לחשוף הרבה קטעים למתאמנים להשלמת השיחות בינינו.

לעיתים זה מעניק השראה, לעיתים תורם פרספקטיבה ולעיתים גורם לחשיבה מחוץ לאזור הנוחות.


מצרפת מקצת מהספרים, הכותבים, האנשים שקראתי והיוו השראה גדולה עבורי בעיצוב העצמי האוטנטי שלי.


סטיבן קובי בספרו: "שבעה הרגליים של אנשים אפקטיביים במיוחד " ניסח בצורה כל כך פשוטה את מעגל ההשפעה שלנו- מודל שהולך איתי לכל אורך הדרך. ובספרו "העיקר להתחיל מהעיקר" את המיקוד בפעולה מתוך תכנון לעתיד.

דיפאק צ'ופרה ניסח ביצירתיות מקסימה המושג "רוחניות מעשית" ונותן בתמהיל היצירתי הזה פרספקטיבות לחיים מודרניים עם פאן רוחני שמשחרר הרבה קיטור וסטרס.
(ספרים שקראתי: ההצלחה בשבעה חוקים רוחניים, שבעה חוקים רוחניים להורים, ספר הסודות , כוחם של צירופי מקרים, להמציא מחדש את הגוף. להחיות את הנשמה ליצור את עצמך מחדש).


קרול ס' דווק בספרה המדהים "כוחה של נחישות" (mindset) חושפת תבניות החשיבה וההשפעה שלהן על האופן בו אנו מנהלים את חיינו בכל התחומים והאם נגדל להיות מי שאנחנו רוצים להיות.

אקהרט טול בספרו המאתגר "כוחו של הרגע הזה " מדגים לנו את העוצמה והקושי פשוט להיות כאן ועכשיו.


דר' טל בן שחר בשני ספריו המצוינים ("באושר ובאושר, אושר אפשרי") משרטט בקלילות נושאים לאו דווקא קלילים כמו פרפקציוניזם ואושר ומה האלטרנטיבה המאפשרת יותר.

ביירון קייטי בספרה "לאהוב את מה שיש" עבורי מדגימה כמה נהיה קל לנו כשאנחנו מפסיקים להתווכח עם המציאות, עם המחשבות ופועלים מתוך קבלה של המצב.

דון מיגל רואיס בספרו "ארבע הסכמות" מנסח בקלילות את העקרונות לפיהם חיינו יראו הרבה יותר פשוטים.

"לצאת מהקופסא מבעיות לפתרונות"- צוות מכון ארבינג'ר חושף אותנו למושג "בגידה עצמית" בו אנחנו עושים שימוש הרבה בחיינו מבלי לשים לב.

דן אריאלי- בשני ספריו (לא רציונאלי ולא במקרה, לא רציונאלי אבל לא נורא) מאמת אותנו עם העובדה שכמה שנרצה לתפוש את החיים רציונאלית, לא כך אנחנו מקבלים החלטות.

אנתוני רובינס "להעיר את הענק שבפנים" ספר מעורר להסתכלות אחרת איך החיים יכולים לעבוד עבורנו.

"רזי הניהול" של ג'י הנדריקס קייט לודמן מביא מתובנות של מנהלים מצליחים ומה גורם להם להיות כאלו לנהל את דרכם.

"המוח הימני כמנהל" של דר הארי אילדר מביא את ההבדלים בין צדי המח וההשפעה על היכולות, סגנון תקשורת והתפישות שלנו .

"לכל אחד יש כישרון" של דר לוצ'יה קפצ'יונה דר פג'ין פלט ספר שמסייע לאתר את הטאלנט שלנו ולמנף אותו לדרך שהיינו רוצים לעצמנו.

המשך כל הזמן מתעדכן...